Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahojky chci se podělit o své zážitky z Tabarky.

Byla jsem ubytována v hotelu Golf Beach nějaké 4 kilometry od centra Tabarky. Hotel byl čistý. na mírném kopci z většiny pokojů bylo vidět na moře pár jich bylo i do hornaté krajiny.

Dináry jste si mohli viměnit v hotelu. Za jedno euro byl kurz 1,707.

Od hotelové zadní brány jezdil autobus 1člověk 300 milimů nastopuvalo se zadními dveřmi. Nebo navečer jezdil vláček za 1 TND nebo taxi nástupní cena 300milimů do Tabarky stálo taxi 2,5 až 3 TND.

Na pláž bylo co by kamenem dohodil. Byla hlídána a udržována bohužel pro potřeby hotelu se mi zdála příliš malá. Nedostatek lehátek byl velký problém. A chodili tam i cizí návštěvníci. Byl tam bar,pro al-inclusive tam byla voda zadarmo a nějaký to limo. Od hotelu jste dostali pásku na ruku a podle toho vás všude podle práva obsloužili.

Na pláži nebo v hotelu k vám příjde Jamel který umí dobře česky s nabídkou výletu na čtyřkolkách, velbloudech, koních nebo kočáru.

Cestovka Azur Reizen nabízí výlety do Buly Reginy, Chantou, Tunisu i na Saharu. Z těch levnějších je vláček na Alžírské hranice, Nebo výlet pirátskou lodí---zjistili jsme že je lepší dopravit se do města sami a výlet lodí si zajistit za 20TND cestovka chce totiž za tento výlet 30TND.Na lodi dostanete pití a pohoštění(rybu) zadarmo.

V Tabarce se dá potápět i šnorchlovat. Jsou tam dvě potopené lodi.

V hotelu je každý den večerní zábava s animátory. Celý den je nějaký program do kterého se můžete zapojit. Erobik, volejbal, vodní polo a pod. Jde si u animátorů půjčit např. kolo, pálky na pinpong nebo tenis. U hotelu jsou 2 tenisové kurty. Vnitřní bazén, tělocvična, sauna, masérka, obchůdek, Maurská kavárna, diskotéka, venkovní i vnitřní bar, bazén, prolézačky pro děti.

S tatínkem jsme bydleli s výhledem na moře směrem Tabarka. Pokoj  měl dvě postele--takže se dali od sebe odtáhnout. Táta pořád šteloval klimatizaci, ale vzhledem k tomu že bylo většinou zataženo a 24 stupňů nebyla klimatizace třeba.

K moři jsme vyrazili hned. Příjemný byl písek který vůbec nepálil do nohou a neškrábal. Moře bylo tak teplé že jsem byla překvapená. Moje zkušenost z itálie kde jsem byla někdy v 11 na ozdravném pobytě byla nepříjemnější. Tady ani tak slané nebylo. Někdo mi tvrdil že v Tunisu jsou velké vlny, ale za celý týden tady byli jen jednou větší vlny-které ale nebyli nebezpečné.

V pondělí jsme vyrazili do Tabarky. Hodně rozestavených hotelů-tak trošku bordel. Čeští sqotři by se měli. Ještě že sem nedorazili sprejeři pro ty by to byl taky ráj.Nějaký Alibaba nás tahal do krámku. Nechali jsme se přemluvit.Chtěla jsem si koupit naušnice ale ty co se mi líbily byly rozbité. Snaha o opravu se hochům nepodařila. Nabízel mi kožené výrobky-ale jsou dost nekvalitní--nedoporučuji kupovat.Koupila jsem si nakonec CD za 8 TND.Vůbec není špatné.Nabízel za mě tátovy velbloudy, ale neuspěl tak nabízel Ferrary-taky neuspěl--táta mě nedá.Velkou pozornost budila MP3 - chtěl ji za něco směnit a nebyl jediný koho jsme ve městě potkali s podobnou žádostí. Zpátky jsme šli po pláži. Štreka to byla daleká asi 3km. Příště jedu jen už autobusem.

Na středu jsme si naplánovali výlet pirátskou lodí. Naše loď se jmenovala Albatros. Nalodili se tam i nějaké Tuniské slečny-tak jsem mohla obdivovat jejich tetování na nohách a dlaních.Jedné se po vyplutí udělalo dosti špatně. Mě naštěstí ne. Zajeli jsme do vedlejší zátoky kde loď zakotvila. Někteří muži začali skákat z lodi do vody. Za chvilku z břehu dorazili pramice. Mohli jste do kavárny na občerstvení. Mi s tátou jsme jeli. Na zpáteční cestě pramicí chtěli po každém dinár za převoz. Na lodi jste dostali rybu s zeleninovým salátek a chlebem a něco k pití. Pak se vyráželo zpět do Tabarky.Po opětovném vyplutí se mi udělalo trošku špatně, ale brzy to přešlo.

Na čtvrtek byl dohodnut výlet koně-velbloud.Já jelikož umím jezdit jsem jela jako poslední a vždy jsem koně trošku zdržela a pak je doháněla klusem a dokonce se mi podařilo zacválat. Koně byli všichni hřebci , ale naučení na lidi a uplně krotcí. S tím svým jsme měla problém vůbec naklusat či nacválat -- neprojevoval žádnou chuť. Jeho chod byl plochý, nevýrazný, bez života.Pobízení slovem Herat, mlaskání a klacek v ruce.Přesedlání na velblouda bylo těžké--ta výška--škrábala jsem se tam obstojně.Jeho sedlo bylo tvrdé něž jsme dojeli zpět k hotelu tak mě bolel rozkrok.Tátu kousal do kolena za námi jdoucí velbloud, ale ne bolestivě.Jeden z průvodců rád cestujícím rozvazoval tkaničky. Jedné holčičce dokonce ukrad botu a pak i ponožku a bavil se. Byla to jen hra nic pro co by se člověk měl zlobit. Nechala jsem se přemluvit-chtěli abychom něco zaspívali. Píseň Čí so hode se líbila pro svůj rychlý rytmus.

Free Music
Free Music
Free Music
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Chyba

(Náhodný čtenář, 17. 12. 2009 14:04)

vyměnit!dříve než publikujete svůj článek tak si přečtěte co jste napsala